Minare Alem Boyu: 150 cm


Taban Çapı: 173 mm
Et Kalınlığı: 4-6 mm
 
 

Minare Alem Boyu: 190 cm


Taban Çapı: 173 mm
Et Kalınlığı: 4-6 mm
 

 

İmalatını yapmış olduğumuz Kubbe ve minare alemlerimiz Pirinç dökümden imal edilmiştir. Alem parçaları estetik ve düzgünlük açısından her parçaların alın ve üst yüzeyleri torna edilmektedir.

 

Pirinç dökümden imal edilen her parça metal verniği ile verniklenir. Vernikli olduğu için parçalar nakliye ve montaj durumunda yüzeyindeki vemikleri çizmeden itina ile montaj edilmelidir. İyi bir montaj alemdeki parlaklığın uzun süreli kalmasına sebebdir.

 

Camiye ilk montaj Alüminyum tabanın tabanın kubbe üzerine düzgünce su terazisi ille bakılarak (Betonlama işlemi yapılmadan önce alüminyum tabanın merkezindeki vida deliği kâğıt vb. maddelerle tıkanır. Taban parmaklarından ise kubbeden çıkarılan inşaat demirleri ile bağlanır), içi betonlanır.

 

Yani üzerine eğilerek tabanın sağlamca oturtulması sağlanır. Bu işlemler yapıldıktan sonra sağlam bir alem zemini elde edilmiş olur. Minare alemi tabanları sarıdır (pirinç) bu tabanlarda alüminyum dökümleri gibi aynen oturtulur.

 

İmalatını yapmış olduğumuz alemlerin Mili alüminyum taban’a yivlenmelidir. Sonra diğer parçaları monte edilip hilal kısmı Sıkılıp gevşetilerek hilalin yönünü istenilen yöne kolaylıkla çevrilip sıkılabilir. Böylece Âlem montajı sona erer.

 

Not: Alemlerimiz parçalı olduğu için küçük koliler halinde bagaj yapılabilir.